Teplo infračerveného lúča

 

Svetlo a teplo sú veľmi dôležité pre život. Valčeky kameňa JADE sú kombinované s infračerveným svetlom, aby sa tak získalo najefektívnejšie využitie infračervenej teploty, ktorá preniká hlboko cez celé telo a chrbticu. Vaše telo sa uvoľňuje a revitalizuje a cítite sa lepšie a zdravšie ako kedykoľvek predtým.
Dlhé infračervené žiarenie je forma svetelnej energie slnka a vďaka jeho fyzikálnym vlastnostiam má vysokú prenikajúcu silu ( 3 až 5 cm ). Prenikne cez kožu do podkožných tkanív, kde zlepšuje cirkuláciu krvi podporujúcu celkový metabolizmus. Zbavuje telo toxínov a metabolických vedľajších produktov a tým zlepší bunkovú vitalitu.
Hlboké pôsobenie tepla pomáha roztiahnutiu ciev, čo prináša úľavu a hojivé účinky svalom a ľahkým väzivovým poraneniam.
V Európe je liečba lúčovým teplom široko využívaná na liečbu pacientov trpiacich rôznymi formami artritídy, je tiež vhodná na liečbu narazenín, migrén, svalových kŕčov neohybnosti kĺbov a mnohých ďalších svalovo-kostrových poranení. Asi najrýchlejšou úľavou akú teplo dlhých infračervených lúčov poskytuje je prirodzené uvoľnenie, pri ktorom dochádza k odbúravaniu stresu a napätia z mestského života. Stačí pár minút a dôjde vplyvom tepla ku upokojeniu nervov a zauzlených svalov. Dlhé infračervené žiarenie v kombinácii s masážou má na jeho užívateľov celkový relaxačný efekt. Uvoľňuje svalové tkanivá, čo umožňuje poskytnúť dôkladnejšiu a efektívnejšiu masáž.
Zvyšuje tiež mikrocirkuláciu, zbavuje bolesti, redukuje opuchy, vyplavuje toxíny a má omladzujúce účinky na bunkovú funkciu. Preniká hlboko do našej kože, svalov, šliach a väziva a zvyšujú cirkuláciu vnútri buniek. Dávajú Vašim bunkám šancu vyplaviť toxíny a odpad, pričom vstrebávajú čerstvý kyslík a živiny z krvného riečišťa.
Nové výskumy preukázali, že dlhé infračervené lúče zabraňujú bakteriálnemu rastu a pomáhajú prevencii a redukcii možnosti infekcie.

intro